Kривична пријава против жител од пробиштипско за „полово вознемирување“

Пријавениот испраќал пораки на малолетничка преку социјалната мрежа Инстаграм

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.К.(41) од пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полово вознемирување“.

Пријавениот испраќал пораки на малолетничка преку социјалната мрежа Инстаграм, при што ја вознемирувал.

МВР Билтен

Сподели на Facebook и Twitter