НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА

Од денес ново поскапување на горивата: бензинот БС 95 – 109 денари, а БС 98 – 111,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) соопшти и денеска повторно ќе носи нова одлука за цената на горивата. Како што велат од РКЕ, исполнети се предусловите за тоа, а веќе на „Гориво.мк“ се појавија и новите цени.

– Предусловите се исполнети, РКЕ ќе донесе нова одлука за цената на горивата која ќе биде во сила од денес, изјави  портпаролката на РКЕ, Марина Узунов.

Меѓутоа, како што беше објавено на „Гориво.мк“ може да се забележи дека Еуросупер БС-95 чини 109 денари, Еуросупер БС-98 се продава по цена од 111,5 денари. Цената на дизелот е 99,5 денари.

Сподели на Facebook и Twitter