Приведен жител од Злетово заради кражба

Приведениот одзел ташна во која имало пари, лични документи и клуч од возило

На 29.06.2023 во Штип од страна на полициски службеници од СВР Штип е лишен од слобода Д.Н.(29) од Злетово, затоа што, според пријавеното, на 28.06.2023 околу 20,30 часот во угостителски објект во Штип од С.М.(58) од Штип одзел ташна во која имало пари, лични документи и клуч од возило. По целосно документирање на случајот против Д.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава.

МВР Билтен

Сподели на Facebook и Twitter