Актуелниот шампион сепак пресилен за домашните одбојкари

ОК Весна Пробиштип загуби со 3:0 од актуелниот шампион на Македонија во одбојка ОК Струмица Никоб

Вчера во рамки на второто коло од Првата македонска одбојкарска лига, домашната Весна Пробиштип максимално загуби од супериорниот тим на Струмица Никоб, со резултат 3:0 (13:25, 14:25 и 22:25)

Инаку екипата на Струмица Никоб се натпреварува во ЦЕВ Лигата на Шампиони.

 

 

Сподели на Facebook и Twitter