Екипата на Весна Пробиштип поразена и во Пробиштип

Убедливи 3:0 во корист на ГОК Борец од Велес

Денес во Спортската сала „Софија Петровска“ Пробиштип се одигра второто коло од втората фаза-1 од  Првата македонска одбојкарска лига , каде значително подмладениот состав  (комплетната младинска екипа), не успеа да се спротистави на гостите од Велес, одбојкарската екипа на ГОК Борец. Натпреварот заврши со 3:0 за гостите ( 17-25 , 13-25 и 09-25 ).

Сподели на Facebook и Twitter