ФИНАЛЕ-ОК Весна Пробиштип-ОК Струмица Никоб

Сабота (13.05.2023), 13часот, Спортска сала „Софија Петровска“ Пробиштип

Во рамки на Првата државна одбојкарска лига за мажи, во пионерска конкуренција, одбојкарите на Весна Пробиштип ќе се борат за тутулата државни прваци , а за противник ќе ја имаат екипата на Струмица Никоб. Средбата ќе се одигра утре со почеток во 13 часот во Спортската сала „Софија Петровска“ во Пробиштип. Ова воедндно нека биде еден апел до сите љубители на одбојката да дојдат утре и да ги бодрат нашите одбојкари. Пробиштип инфо им посакува многу среќа во утрешниот финален дуел против Струмица Никоб.

Сподели на Facebook и Twitter