ФК Рудар Пробиштип – ФК Осогово Кочани

18то коло Трета Македонска фудбалска лига - Исток 14.04.2023 година 16 часот

Денес ќе се одигра првенствениот натпревар од 18 коло во рамки на Третата Македонска фудбалска лига – Исток, помеѓу домашниот Рудар и гостинското Осогово од Кочани. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Пробиштип со почеток во 16 часот.

Сподели на Facebook и Twitter