Нова победа на ОК Весна Пробиштип

ОК Весна Пробиштип поуспешни од ОК УГД Штип во регионалното дерби што се одигра вчера

Вчера во рамки на шестото коло од Првата македонска одбојкарска лига, одбојкарите на Весна Пробиштип ја победија екипата на УГД Штип со 3:1 (26:24 , 25:17 , 20:25 и 25:20) во сетови. Одличен натпреварувачки ритам на нашите одбојкари. Од шест натпревари, пет победи.

Сподели на Facebook и Twitter