Одбојкарите на Весна Пробиштип поразени во Струмица од лидерот на табелата

ОК Струмица Никоб - ОК Весна Пробиштип 3:0 (25:18, 25:15, 25:13)

Во саботата на 03.12.2022 година во рамки на 10то коло од Првата Македонска одбојкарска лига, нашите одбојкари имаа тешко гостување во Струмица каде се сретнаа со лидерот на табелата, екипата на Струмица Никоб која и по десет  кола е бетонирана на првото место без ниту еден пораз. Нашите одбојкари го загубија мечот со максимални 3:0 (25:18, 25:15, 25:13) во сетови, но тоа не влијае на пласманот за завршното натреварување познато како play off.Нашите момчиња се наоѓаат на 4то место со 6 победи и 3 порази. Преостанува уште едно коло од оваа есенска полусезона.

Сподели на Facebook и Twitter