ОК Весна Пробиштип и гостува на Лирија во Тетово

Започна натпреварот од 5то коло на Првата Македонска одбојкарска лига помеѓу Лирија од Жеровјане и нашите одбојкари

Денес се игра 5то коло од Првата Македонска одбојкарска лига.Екипата на Весна Пробиштип гостува во Тетово каде ќе се сретне со екипата на Лирија од Жеровјане.Натпреварот се игра во Спортската сала „Гоце Делчев“ во Тетово , а натпреварот штотуку започна. Се очекува неизвесен и рамноправен натпревар во борба за горниот дел на табелата. Во секој случај им посакуваме среќа на нашите одбојкари и секако победа во овој дуел.

Сподели на Facebook и Twitter