ОК Весна Пробиштип – ОК Јанта Волеј Скопје

Сабота 11.11.2023 година 14 часот, Спортска сала „Софија Петровска“

Во рамки на 4то коло од Првата македонска одбојкарска лига, ОК Весна Пробиштип ја пречекува екипата на ОК Јанта Волеј од Скопје.

Натпреварот ќе започне во 14 часот во Спортската сала „Софија Петровска“. Одбојкарите очекуваат голема поддршка од публиката.

 

Сподели на Facebook и Twitter