Победа на нашите одбојкари во Скопје со убедливи 3:0

Втора победа на ОК Весна Пробиштип во новата сезона

Победа на одбојкарите на Весна Пробиштип на гостувањето во Скопје против екипата на Петровец (поранешно Вардар) со максимални 3:0 (11:25,16:25,12:25) во сетови. Ова е втора победа на нашите одбојкари во новата одбојкарска сезона во Првата Македонска одбојкарска лига. Честитки !!!

Сподели на Facebook и Twitter