Победа на ОК Весна Пробиштип против ОК Лирија со 3:2

Победа на ОК Весна Пробиштип во 5то коло од Првата Македонска одбојкарска лига

Уште една победа на нашите одбојкари и тоа со 3:2 во сетови ( 18:25 , 25:21, 10:25, 25:23 и 08:15 ), на првенствениот натпревар од 5то коло од Првата Македонска одбојкарска лига против ОК Лирија од Жеровјане . Честитки …

Сподели на Facebook и Twitter