Пробиштип инфо

Победа на Рудар во првото коло од Третата Македонска фудбалска лига

Одличен старт на фудбалерите на Рудар од Пробиштип во првото коло во рамки на Третата Македонска фудбалска лига - Исток

Денес со почеток во 16ч. на Градскиот стадион во Пробиштип беше одигран фудбалскиот натревар од првото коло во рамки на Третата Македонска фудбалска лига – Исток , помеѓу домашниот Рудар и  екипата на Дојранско езеро.Гостите водеа во првото полувреме со голот на Петар Илиев во 34 минута,додека пресвртот и победата на ФК Рудар беше во второто полувреме кога нашите момчиња дадоа три гола и со тоа го поставија конечниот резултат од 3 : 1. Стрелци на головите беа Марио Атанасовски во 55 и 89 минута и Антонио Стојчов во 74 минута. Честитки до нашите фудбалери од Пробиштип Инфо со желби за успешна фудбалска сезона 22/23 .

Сподели на Facebook и Twitter
Категории