Победа на Рудар во третото коло против Академија Облешево/Чешиново

Рудар ја совлада екипата на Академија Облешево/Чешиново со 2 : 0

Вчера фудалската екипа на Рудар од Пробиштип, ја совлада екипата на Академија Облешево / Чешиново со 2 : 0 , во рамки на третото коло од Третата Македонска фудбалска лига – Исток. Двоен стрелец за екипата на Рудар беше Марио Атанасовски во 47 и 80 минута. Честитки за остварената победа и од Пробиштип Инфо.

Сподели на Facebook и Twitter