Прва македонска одбојкарска лига-ОК Весна Пробиштип – ОК Борец Велес

Сабота 11.02.2023 година, второ коло втора фаза-1, Спортска сала Софија Петровска Пробиштип

Во рамки на второто коло од втората фаза-1, домашната одбојкарска екипа на Весна Пробиштип се сретнува со гостинскиот Борец од Велес. Да бидеме таму и да ја бодриме подмладената екипа на Весна Пробиштип. Натпреварот ќе се одигра во сабота (11.02.2023) со почеток во 14 часот.

Сподели на Facebook и Twitter