Прва одбојкарска лига на Македонија – ОК Весна Пробиштип го пречекува ГОК Борец Велес

11то коло 10.12.2022 година 18.00 , Спортска сала Софија Петровска Пробиштип

Во рамки на последното 11то коло од еснската полусезона во Првата Македонска одбојкарска лига , домашната екипа на Весна Пробиштип го пречекува Борец од Велес. Нашите момци се со скор 6 победи и 3 порази и се наоѓаат на 5то место. Да им посакаме уште еден успешен натпревар и победа во оваа средба.

Сподели на Facebook и Twitter