Пробиштип инфо

Рудар поразен во Берово со 5:1

И после 11то коло екипата на Рудар се наоѓа на 4то место со 18 бодови (6 победи и 5 порази)

Во рамки на 11то коло од Третата македонска лига – Исток, екипата на Рудар беше поразена на гостувањето во Берово од екипата на Малеш со резултат од 5:1. Стрелци на головите беа Ерол Пилов во 15 и 30 мин, Илија Шонтевски во 55 и 59 мин и Марјан Пачарски во 63 мин за Малеш и Марио Атанасовски во 57 мин за Рудар.

Сподели на Facebook и Twitter
Категории