Тешко гостување на одбојкарите на Весна Пробиштип во Струмица

10 то коло ОК Струмица Никоб - Весна Пробиштип 03.12.2022 година, 17.00 часот

Утре со почеток во 17.00 часот во спортската сала Парк во Струмица ќе започне првенствениот натпревар од 10 то коло од Првата Македонска одбојкарска лига помеѓу лидерот на табелата , екипата на Струмица Никоб и нашите одбојкари, екипата на Весна Пробиштип. Домаќинот е без пораз досега со 8 победи и со право очекуваме тешко соочување на нашите момци со фаворитот Струмица Никоб. Во секој случај да им посакаме многу среќа утре.

Сподели на Facebook и Twitter