Во недела фудбалерите на Рудар ја пречекуваат екипата на Победа од Валандово

Десетто коло од Третата Македонска фудбалска лига, ФК Рудар - ФК Победа Валандово. 13.11.2022 година, (недела) 13:00 часот, Градски стадион Пробиштип

Во рамки на десеттото коло од Третата Македонска фудбалска лига – Исток, фудбалерите на Рудар ја пречекуваат екипата на Победа од Валандово. Се очекува сигурна победа на нашите фудбалери, со оглед на тоа што екипата на Победа со една победа, една нерешена и дури 7 порази се наоѓа на претпоследното место. Натпреварот ќе се одигра во недела на Градскиот стадион во Пробиштип со почеток во 13:00 часот. Еве го распоредот и на другите средби од 10 то коло од Третата Македонска фудбалска лига – Исток :

 

Сподели на Facebook и Twitter