Св Троица Пишица

Новости

Осветување на камен темелник за изградба на нов храм во с.Пишица посветен на Св.Троица

Вчера беше осветувањето на камен темелникот на црквата Св.Троица од страна на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион

Прочитај повеќе »