Нашите врвни музичари Горан Гешовски и Трајче Велков пред пробиштипската публика

Џез уживање со SS project на 19.10.2022 година во Кино салата „Рудар“ во Пробиштип

SS Project е бенд во кој учествуваат седум истакнати Македонски џез музичари кои успешно концертираат и ја негуваат џез културата во нашата република и пошироко.
Сашо Стојановски (тапанар) е автор на овој проекти од кој произлегува неговиот прв авторски албум под наслов Different.
Главното мото на овој проект е низ призма на џез музиката да се прифатат различностите помеѓу луѓето и нивна подршка.
Членови:
Сашо Стојановски-тапани
Зоран Костадиновски-гитара
Горан Гешовски- бас гитара
Филип Димишковски – клавијатури
Кирил Кузманов – саксафон
Трајче Велков – труба
Ратко Даутовски – перкусии

19.10.2022 година

Кино сала „Рудар“ – Пробиштип

Почеток 20ч.

Влез: слободен

Сподели на Facebook и Twitter