ФК Рудар го совлада лидерот на лигата Осогово од Кочани со 3:1

Падна лидерот на лигата во Пробиштип

Во рамки на 18 коло од Третата Македонска фудбалска лига – Исток, фудбалерите на Рудар извојуваа убедлива победа над лидерот на табелата, екипата на Осогово од Кочани со 3:1 , со што му го нанесоа првиот пораз во оваа фудбалска сезона. Стрелци на головите за екипата на Рудар беа:

Марио Атанасовски во 54 и 83 минута

Ѓорѓиевски Адријан во 67 минута  и

Тоше Манов  во 41 минута за екипата на Осогово.

Честитки за фудбалерите на Рудар за оваа убедлива и мошне значајна победа , а во продолжение еве ги резултатите од другите натпревари во Третата Македонска фудбалска лига – Исток

Головите можете да ги видите на следниов ЛИНК

 

Сподели на Facebook и Twitter