Пробиштип инфо

Започнува новата одбојкарска сезона за младинци со првиот турнир во Пробиштип

Нашите одбојкари стартуваат на домашен терен

Во недела на 22.10.2023 година започнува сезоната во младинските лиги, првиот турнир и првите натпревари во младинска машка конкуренција нашата екипа ќе ги одигра на домашен терен со екипите на Струмица и Шкендија.

Натпреварите започнуваат со почеток од 12:00 часот.

ОК Пробиштип

Сподели на Facebook и Twitter
Категории